Return to Windows

Windows doba podpory

Naposledy aktualizováno: Říjen 2017

Každý produkt Windows má svůj životní cyklus. Ten začíná vydáním produktu a končí, když už produkt není podporovaný. Znalost klíčových dat v tomto životním cyklu vám pomůže se kvalifikovaně rozhodnout, kdy upgradovat nebo provést jiné změny softwaru.

Ukončení podpory

Ukončení podpory označuje datum, kdy Microsoft přestane poskytovat automatické opravy, aktualizace nebo online technickou podporu. V tomto okamžiku byste měli ověřit, jestli máte nainstalovanou nejnovější dostupnou aktualizaci nebo Service Pack. Bez podpory Microsoftu už nebudete dostávat aktualizace zabezpečení, které váš počítač chrání před nebezpečnými viry, spywarem a jiným škodlivým softwarem, který může odcizit vaše osobní údaje. Další informace najdete v článku Životní cyklus podpory od Microsoftu.

Doba podpory je 10 let.

Klientské operační systémy  Poslední aktualizace nebo Service Pack  Ukončení hlavní fáze technické podpory  Ukončení rozšířené podpory
Windows XP
Service Pack 3 14. dubna 2009 8. dubna 2014
Windows Vista Service Pack 2 10. dubna 2012 11. dubna 2017
Windows 7* Service Pack 1 13. ledna 2015 14. ledna 2020
Windows 8 Windows 8.1 9. ledna 2018 10. ledna 2023
Windows 10** Dostupné aktualizace 13. října 2020 14. října 2025

 * Podpora Windows 7 RTM bez aktualizací Service Pack skončila 9. dubna 2013, pro další podporu je nutné mít SP1.

Podpora Windows 8 RTM skončila 12. ledna 2016, pro další podporu je nutné mít Windows 8.1.

** Platí pro edice Windows 10 Home, Pro, Education a Enterprise. Edice Windows 10 Mobile a Mobile Enterprise nemají žádné období rozšířené podpory. Všechny edice Windows 10 se spravují prostřednictvím modelu Windows jako služba (WaaS): aktualizace jsou kumulativní, každá aktualizace obsahuje všechny aktualizace, které jí předcházejí. Aby bylo zařízení dál podporované, musí v něm být nainstalovaná nejnovější aktualizace. Aktualizace můžou zahrnovat nové funkce, opravy (zabezpečení nebo jiné) nebo kombinaci obou typů. Ne všechny funkce z aktualizace budou fungovat na všech zařízeních. Aktualizaci nemusí být možné do zařízení nainstalovat, pokud není kompatibilní hardware zařízení, chybí aktuální ovladače a v dalších případech, kdy už výrobce OEM na zařízení neposkytuje podporu. Dostupnost aktualizace se může lišit, například podle země, oblasti, připojení k síti, mobilního operátora (například pro zařízení s podporou mobilních služeb) nebo funkcí hardwaru (například na základě volného místa na disku). Další informace najdete v článku Nejčastější dotazy k životnímu cyklu u Microsoftu. Nejnovější informace o vydáních Windows 10 najdete v článku Informace o vydáních Windows 10.

Zdroj: https://support.microsoft.com/cs-cz/help/13853/windows-lifecycle-fact-sheet

Napsat komentář

Your email address will not be published.

recenze autobazarů, reference bazarů s auty, hodnocení autobazarů, ojetá auta|zkušenosti s nákupem auta