Problémy s aktualizacemi Windows Vista, 7 a 8.1

Windows Update když se zahltí tak je to poznat ve vytížení procesoru a taky nemožností stáhnout nebo vyhledat aktualizace. Tou nemožností myslím to, že vyhledání a stahování trvá nekonečně dlouho a ne a ne se dokončit.

Hledání aktualizací

Tento problém se opakoval každý měsíc a teď už by měl být opraven ale může se vyskytnout při aktualizaci starších instalací a také při čísté instalaci.

Problém postihuje jak jsem zjistil Visty, 7, a 8.1.

Proto jsem se rozhodl, že zde budu uvádět záchranou aktualizaci každý měsíc. zde http://www.kubas.8u.cz/windows-update-hledani/

Pro instalaci aktualizace když je to zahlcené je třeba vypnout windows update buď zakázáním služby nebo vypnutím vyhledávání nebo odpojením od internetu.

Zakázání služby windows update: v nabídce start do prohledat programy a soubory napište „services.msc“ a klikněte na to, dále nalistujte službu windows update a dáte klikněte na volbu zastavit službu.

nebo

v nabídce start do prohledat programy a soubory napište „cmd“ klikněte na možnost spustit jako správce a napište „net stop wuauserv“ a odešlete pomocí enter, ukáže se služba windows update byla zastavena

Vypnutí vyhledávání:  v nabídce start do prohledat programy a soubory napíšte „windows update“  a klikněte na to, dále dejte změnit nastavení a možnost nikdy nevyhledávat aktualizace.

 

19 comments

Skip to comment form

  • Martin on 2.10.2016 at 15.47

  dobrý den jak mám aktualizovat tak jak to tu popisujete? mám poslední aktual.29.6. aktual.jen defender poradíte mi nějak? mám OS-vista děkuji moc:)

  1. tady také aplikovat tohle
   32bit
   64bit
   jak zjistím kterou verzi aktualizace vybrat

  • František on 4.10.2016 at 8.39

  Ahoj Kubasi, výše uvedená záchranná aktualizace je pro WIN7, měl bys podobné řešení pro VISTY?

  1. pro visty taky
   32bit
   64bit
   jak zjistím kterou verzi aktualizace vybrat

  • František on 5.10.2016 at 5.48

  ahoj, mám Vista 32bit

  • František on 5.10.2016 at 12.26

  Kubasi, předchozí příspěvek můžeš smazat, já se nepodíval nahoru, že jsi doplnil první příspěvek o Visty.

  Aktualizaci jsem nainstaloval úspěšně, přesto mi po restartu vyskakuje hláška, že systém windows nemůže vyhledat aktualizace a procesor zatěžuje z poloviny svchost.exe. takže problém přetrvává.

  1. a kdy se naposledy úspěšně nainstalovali a vyhledali aktualizace? je to uvedeno v zobrazit historii aktualizací

  • PM on 6.10.2016 at 12.48

  Dobrý den,
  bohužel i s tímto samostatným instalačním souborem, se mi aktualizace stále jen vyhledávají. Problém jsem řešila už v červenci, kdy se nestahovaly cca od května, ale zázrakem se to rozběhlo samo, bez mého přičinění. Tak jsem doufala, že je vše ok, ale nyní se to opakuje. Dokonce jsem přeinstalovala celý SW ze zálohy, ovšem stáhly se jen staré aktualizace.
  Windows Vista 32bit

  1. to bych aplikoval tyto opravy a před instalací oprav vypnout službu windows update to se udělá tak, že v nabídce start do prohledat programy a soubory napíšete „services.msc“ a kliknete na to dále nalistujete službu windows update a dáte kliknete na volbu zastavit službu
   květen
   květen
   červen
   červenec

    • Hight0wer on 8.11.2016 at 22.05

    Tuhle radu bych asi připsal do článku nahoru, setkal jsem se s několika počítači, kde byl tento problém a po ručním spuštění aktualizací ze souboru to bylo stejné. Pěkně jsem se s tím navztekal, než jsem při zkoušení všeho možného přišel na to, že vypnutí té služby pomůže. Jinak díky za návod.

  • Vilda on 3.11.2016 at 8.42

  Na Windows Vista 64bit mi zafungovala aktualizace KB3191203.

  • Martin on 4.11.2016 at 16.36

  ahoj dáš sem aktualizace pro listopad? děkuji vista 32bit

  1. pro listopad budou vydané asi v úterý

    • Martin on 8.11.2016 at 15.22

    a hodíš to sem? díky:)

    1. už to tady je na odkazu http://www.kubas.8u.cz/windows-update-hledani/

  • JirkaB on 4.12.2016 at 23.53

  Proč se tohle řeší pokoutně po fórech? To je snad nějaká sabotáž Microsoftu ? Proč se po měsících problémů nic neobjeví na jejich stránkách? Mě to připadá jako zlý sen.

  • Ludvík on 14.12.2016 at 11.21

  zdravím mám problem reinstaloval jsem win 8.1 aje to verze z brezna 2014. no a nejdou aktualizace nic to nenajde. a kdyz chci treba stahnout ovladac na bezdratovou myš nebo cokoli tak se to zastavi v 1/5 a nic proste. ta zachrana aktualizace take nefunguje jen to vyhledava aktualizace v počitači ale když tam žadné nejsou tak to nefunguje mohl by jste mi poradit dumam nad tim uz 5 den. díky

  1. Je nutno zastavit windows update než se bude instalovat ta aktualizace. Tady popisuji jak to udělat, je to pod obrázkem dole http://www.kubas.8u.cz/problemy-s-aktualizacemi-windows-vista-7-a-8-1/

    • Ludvík on 2.1.2017 at 22.39

    Díky, aktualizaci jsem nainstaloval ale problem s vyhledáváním aktualizací pořád přetrvává. Nevíte kde by mohl být ješte problém? Děkuji Ludvík

Napsat komentář

Your email address will not be published.

„Zamilovat se do sebe - to je románek na celý život.“ Oscar Wilde