Chrome rozmazané písmo

Aktualizace 6.10

Chrome 52 odstranil vykreslování písma pomocí GDI a také daný flag takže teď se vykresluje pomocí DirectWrite. To by nevadilo, pokud by DirectWrite bylo plně funkční a odladěné, ale to není. Proč není odladěné? písmo je vykreslováno poněkud zvláštně, je rozmazané a to je problém. Některým je z toho špatně jak jsem četl na Redditu a na foru Google však stačí zadat chrome 52 blury (fuzzy) fonts a vyjede toho hodně.

Vynalezeno to bylo v Chromu 37 to jsem zakázal flag aktivovat DirectWrite. Dobrá až do Chromu 52 kde já a spoustu jiných uživatelů to buď zaregistrovalo nebo ne. Zajímavé je, že se to blbě pozná na FullHD monitoru, ale na HDReady se to pozná velmi snadno i když já to poznám i na FullHD monitoru a také ještě to, že jiné prohlížeče jsou v pořádku IE,Mozilla kde taky je DW ale není rozmazané.

Na závěr uvedu odkazy na forum Google a také petici která byla založena a bude odeslána Googlu a také doufám že se to vyřeší návratem GDI, ale i vylepšením DW, které je prozatím hrozné.

Na google foru Pál zveřejnil odkaz na paste s alternativama na které přejít a mezi nima je nový projekt cent browser, který je založen na stabilním chromiu a v podstatě je to chrome a obsahuje vylepšení a hlavně obsahuje důleživou věc možnost vypnutí directwrite pomocí flagu. http://centbrowser.com

https://productforums.google.com/forum/?utm_medium=email&utm_source=footer#!msg/chrome/pXTKANTZE2I/wnUlFyUHBAAJ

https://productforums.google.com/forum/#!topic/chrome/b9sbQ1x-Izo;context-place=forum/chrome

Petice: https://www.change.org/p/google-inc-bring-sharp-fonts-back-in-google-chrome-disable-directwrite

Napsat komentář

Your email address will not be published.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat